kvetinová výsadba

ZELEŇ

Bleskovky:

V piatok 18. januára boli upravené trasy Králiky - Skalka, Králiky - Hostinec, Králiky - Chata nad Tajovom, Králiky - Kordícka zvážnica - Kordíky (aj Hrbočky a úsek smerom na Tunel), Králiky - Horné Pršany a  bežecký štadión na Králikoch.

Trasa Šachtičky - Donovaly upravená vo štvrtok 17. januára, ale bez stopy na klasiku.

POZOR!!! Zmena otváracích hodín Areálu zimných športov na Plážovom kúpalisku. Od 11. januára 2019 je  otvorený nasledovne: Pon. - Pia. 7:00 do 19:00, počas víkendov a sviatkov 9:00 - 17:00. 

Prosíme návštevníkov kúpaliska, aby nevstupovali na plochu jazera. Ľad zatiaľ nie je dostatočne hrubý na bezpečné korčuľovanie.

Kvetinové záhony

V 37.týždni sme dokončili kvetinový záhon na Hornej ulici. Pás trávnika na Hornej č. 1 - 3 bol poškodený chodcami, čím pôsobil neesteticky. Preto sme sa rozhodli zrušiť ho a nahradiť výsadbou. Do pripravenej pôdy sme vysadili 779 kusov rastlín.

Konkrétne 117 ks dráča thunbergovho (Berberis thunbergi "atropurpurea nana"), 24 ks tuje západnej (Thuja occidentalis "danica"), 16 ks okrasnej trávy perovec psiarkovitý (Pennesetum alopecuroides), 82 ks skalníka dammerovho (Cotoneaster dammeri "major") a 540 ks zimozelene menšej (Vinca minor). Rastliny sa nám v plnej kráse ukážu za 2 až 3 roky a veríme, že pohľad na záhon bude tešiť všetkých okoloidúcich.